Serwis klimatyzacji

LG Electronics Air Solution to jeden z największych światowych dostawców optymalnych, energooszczędnych rozwiązań HVAC. Firma oferuje bogatą gamę systemów klimatyzacyjnych, które doskonale sprawdzą się w każdym rodzaju budynku począwszy od mieszkań i domów wolnostojących, poprzez biurowce, fabryki, hotele, na placówkach służby zdrowia i olbrzymich salach koncertowych kończąc.

Obowiązkowy serwis klimatyzacji

Systemy klimatyzacji, podobnie jak inne urządzenia mechaniczne czy też instalacje technologiczne, ulegają z czasem awarii oraz uszkodzeniom eksploatacyjnym, co może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników klimatyzacji. Nieprzewidziane usterki lub zniszczenie urządzenia mogą pociągnąć za sobą dość duże straty finansowe dla użytkownika lub inwestora. Najczęstszą przyczyną awarii systemów klimatyzacji jest brak fachowej obsługi technicznej i specjalistycznej usługi serwisowej.

 

Serwis klimatyzacji to obowiązkowa obsługa instalacji klimatyzacyjnej, która powinna być wykonywana systematycznie, przynajmniej dwa razy w roku. Jej podstawowym celem jest zapewnienie jak najlepszego funkcjonowania systemu klimatyzacji oraz zapewnienie jak najdłuższej żywotności całej instalacji.

Serwis klimatyzacji LG dla całego kraju

Firma LG Electronics oferuje kompleksowe wsparcie nie tylko w zakresie doradztwa, doboru urządzeń klimatyzacyjnych, projektowania oraz nadzoru podczas uruchamiania instalacji, ale również specjalistyczną obsługę serwisową, konserwacyjną, gwarancyjną i pogwarancyjną systemów klimatyzacji. Wykwalifikowani, certyfikowani serwisanci LG zapewniają profesjonalny serwis klimatyzacji w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Chorzowie oraz wielu innych polskich miastach z możliwością dojazdu do Klienta w dowolne miejsce w naszym kraju.

 

W zakres oferowanej usługi serwisu oraz konserwacji systemów klimatyzacji LG wchodzi m.in.:

 

 • przeprowadzenie przeglądów okresowych oraz gwarancyjnych,
 • przeprowadzenie szczegółowej konserwacji urządzeń zgodnie z dokumentacją techniczną,
 • kontrola bezpieczeństwa pracy urządzeń oraz sprawności systemu sterowania,
 • oględziny obudowy wewnętrznej i zewnętrznej urządzeń,
 • czyszczenie, odgrzybianie i dezynfekcja całej instalacji klimatyzacji,
 • czyszczenie filtrów jednostki wewnętrznej oraz lameli parownika i skraplacza,
 • kontrola szczelności połączeń systemu chłodniczego ze względu na uszkodzenia mechaniczne oraz pomiar ciśnienia czynnika chłodniczego,
 • sprawdzenie stanu instalacji elektrycznej w systemie klimatyzacji,
 • pomiar wydajności chłodniczej instalacji,
 • kontrola drożności systemu odprowadzania kondensatu,
 • kontrola ustawień pracy systemu klimatyzacji.

Każdy profesjonalnie wykonany serwis klimatyzacji kończy się wystawieniem przez serwisanta LG protokołu z przeprowadzonych pomiarów oraz konserwacji urządzeń, który zawiera również informacje o aktualnym stanie technicznym serwisowanego systemu klimatyzacyjnego.

 

Zaobserwowane w okresie obowiązywania Gwarancji wady oraz awarie urządzeń zostaną bezpłatnie usunięte przez autoryzowanych serwisantów LG w terminie do 14 dni roboczych, licząc od daty zgłoszenia przez użytkownika wszelkich usterek.

Warszawa stolicą profesjonalnych szkoleń HVAC

Serwisanci LG odbywają systematyczne szkolenia w ramach międzynarodowego projektu Akademia Klimatyzacji LG. Program ma na celu regularnie podnosić kwalifikacje specjalistów działających w branży klimatyzacyjno-grzewczej. W czterech ośrodkach Akademii LG w Polsce, z największym ośrodkiem zlokalizowanym w Warszawie, profesjonaliści poznają najnowsze trendy i rozwiązania pojawiające się na rynku HVAC, w tym również serwis klimatyzacji dotyczący najnowszych modeli urządzeń pojawiąjących się w sprzedaży.

 

Znajdź profesjonalnego serwisanta klimatyzacji LG w swojej okolicy, korzystając z naszej zaawansowanej wyszukiwarki strefaklimatyzacji.pl/katalog-firm/